2016 m. gruodžio 19 d., pirmadienis

Mano 2016 metų apžvalga


Niekada nemąsčiau ir nerašiau metų apžvalgos. Šis kartas kitoks – pirmas. Gruodžio 21d. Žiemos saulėgrįžos diena, ilgiausia naktis, trumpiausia diena. Sakoma, jog šią dieną patariama apmąstyti praėjusius metus ir pagalvoti kokių nori ateinančių metų.
Taigi, kokie mano buvo 2016m.? Pirmas žodis, kuris iškyla – tai sunkūs...Labai...Sunkūs ne materialine prasme, ne fizine, bet psichologine, dvasine prasme.
Vasario mėn. Pagreitintu būdu baigus švedų kalbos kursus imigrantams, iškilo dižiulis klausimas – ką toliau daryti? Jaučiausi kaip 18m. ką tik pabaigusi mokyklą ir kuriai reikia rinktis studijų programą. Ką daryti? Į kurią pusę eiti? Švedų kalbos tik pagrindai, valytoja dirbti nenoriu…Buvau sugalvojusi pasimokyti pardavėjos amato. Bet ačiū dviems mokytojams (beje taip pat imigrantams), kurie sake, ne, Giedre, neik ten, turi išsilavinimą, gali geriau. Surizikavau ir patikėjau mokytojais, atsisakiau mokytis pardavėjos, toliau mokiausi švedų k. ir pradėjau ieškoti darbo pagal išsilavinimą. Tuo pačiu metu atėjo raštas, jog mano lietuviškas išsilavinimas atitinka švedišką išsilavinimą. Tai suteikė man didesnio pasitikėjimo. Neužilgo pakvietė į pirmą pokalbį, pagal išsilavinimą, ten ir pradėjau dirbti.
Tai buvo mano didžiausia nuolankumo, ištvermės mokykla…Išbūti, nepabėgti, kai ne viską suprantu, ką kalba, kai kiti nekreipia dėmesio į mane, kai pasišaipo, kaip tu čia kalbi, nieko nesuprantam…Ištylėti, kai vidus nori daug ką pasakyti, bet negali…Jaustis mažai…Viduje aš tvirtai žinojau, kad turiu išbūti, ištverti, kad tai man reikalinga ir išeis į gera…
Kitas iššūkis, drąsos mokykla – Geštalto studijos Kaune. Vieną dieną atėjo stipri įžvalga apie Geštalto studijas, kad reikėtų studijuoti. Anksčiau jau truputėlį buvau domėjusis ir buvo neapibrėžtų svajonių mokintis. Atėjus įžvalgai, pradėjau domėtis konkrečiai studijomis, kada vyksta, kiek kainuoja, kokie skrydžiai, tuomet užpildžiau anketą bei birželio mėn. sėdėdama Ryčio Stelingio kabinete buvau priimta studijuoti. Buvo stiprus troškimas studijuoti ir aplinkybės visos buvo tam palankios, nepaisant to, kad aš gyvenu Švedijoje. Tai buvo drąsos žingsnis, su labai stipriu vidiniu palaikymu, (taip pat ir išoriniu: didelis Ačiū tėvams bei draugui).  Tik priėmus sprendimą studijuoti, gavau pasiūlymą vesti Sielos koliažo seminarą Pasvalio Visuomenės Sveikatos biure. Tai buvo man kaip gyvenimo dovana, pasiūlymas už mano drąsą klausyti savo širdies, sielos poreikių. Taip atėjo suvokimas, jog aš galiu suderinti studijas su sielos darbu vesti Sielos koliažo seminarus Lietuvoje, nepaisant, kad gyvenu Švedijoje.  
Skraidymas į studijas man parodė, jog pasaulis yra toks “nedidelis” ir lengvai pasiekiamas, jei tik užtenka stipraus troškimo, palaikymo, tikėjimo bei veiksmo.
Lapkričio mėn. išgyvenau dudžiulę krizę, pagundą grįšti į Lietuvą. Jaučiausi kaip alpinistas, kuris įkopęs į stataus kalno vidurį. Jaučiausi žiauriai pavargusi kopti tolyn aukštyn, bet jeigu šoksiu ant žemės, gali irgi būti labai pavojinga, galiu stipriai susižeisti. Kadangi kalnas status, nematau viršūnės. Pirmą kartą supratau, ką reiškia neturėti vilties…Kai apsoliučiai nematau viršūnės, tik statų kalną, kuriuo yra beprotiškai sunku lipti... Žiaurus jausmas…
Ši krizė man parodė ištvermės svarbą, kantrybės. Neužtenka norėti, svajoti, neužtenka būti drąsiam ir žengti link svajonių, bet dar labai svarbu išlaukti, išbūti. Man asmeniškai, tai labai sunku...
Kokių noriu 2017m.?
Noriu ištvermingo tikėjimo ir ramaus veikimo ten, kur širdis šaukia. Ramiai veikti ir tikėti, jog kam reikia tas ateis į mano gyvenimą, o kam nereikia ar dar ne laikas, tas ir neateis. Noriu būti ramus vandenynas, kuris kiekvienam žmogui sukelia labai įvairius jausmus. Vienam, kuris bijo keliauti, baimę, nežinomybę, nesaugumą; kitam, kuris mėgsta naujus iššūkius, patyrimus – smalsumą, drąsą; ištroškusiam, pavargusiam pilkose kasdienybės dulkėse  – paguodą, atgaivą.
Noriu visiškai priimti gyvenimą su sunkumais, kančiomis bei laimės akimirkomis. Noriu tiek pat nuoširdžiai priimti tiek nesėkmes, tiek sėkmę.
Noriu augti, tobulėti bei padėti kitiems augti.
Su artėjančiais 2017metais!
Su Meile,
Giedrė VenclovienėKomentarų nėra:

Rašyti komentarą