Apie SoulCollage®

Apie SoulCollage®


SoulCollage® - sukurtas Seena B. Frost, amerikietės psichoterapeutės. Ji yra parašiusi knygą, „SoulCollage® Evolving” bei išleista 9 CD apie Sielos koliažą. Kurdama SoulCollage®, ji rėmėsi Fritz Perls geštalto terapija, Virginia Satir šeimos terapija, Jungo koncepcija apie pasąmonę bei archetipus bei meno terapija, kur teigiama, jog pats kūrybinis procesas veikia gydomai.

Pagrindinis SoulCollage® tikslas - asmens savęs pažinimas bei savęs priėmimas. 
SoulCollage® Facilitator tikslas - padėti dalyviams atrasti savo unikalias vidines ir išorines stiprybes bei silpnybes bei duoti pavyzdžius, jei reikalinga. Svarbu sukurti aplinką, kuri padėtų atsiskleisti kūrybiškumui ir būtų saugu kiekvienam asmeniui atrasti bei išreikšti savo unikalias savybes (pagal "Principles of SoulCollage®).
Nuo 1989m. sparčiai plinta po visą pasaulį. Sielos koliažą greit pamėgsta tiek menininkai, tiek profesionalai – psichologai, meno terapeutai, socialiniai darbuotojai.Sielos koliažas jau yra naudojamas: žalingų įpročių ir priklausomybių gydyme, pykčio valdymo, paauglių, vaikų grupėse (skyrybų ir t.t.), konfliktų sprendimo, porų terapijoje, valgymo sutrikimų gydyme, šeimos terapijoje, darbe su netektimis (skyrybos, darbo praradimas), su sveikata susijusiais klausimais (lėtinis skausmas, vėžys), pagyvenusių žmonių centruose, bendruomenės susitikimuose, karjeros konsultavime, kūrybiniame problemų sprendime, koučinge.
Šiuo metu yra 2300 SoulCollage® dėstytojų  39 šalyse, įskaitant 47 JAV valstijas bei 7 Kanados provincijas. Tai tik dar vienas įrodymas šio metodo universalumo įvairiems žmonėms, šalims.
Kokia nauda žmonėms iš SoulCollage®?
Lengvai, kūrybiškai žmonės pradeda atrasti savo vidinę išmintį, pažinti save, savo asmenybę, kas jiems svarbu, ko jie nori,  ko jiems trūksta, atranda savo stipriąsias savybes, silpnąsias vietas, pradeda suprasti, kokios jų pačių vidinės savybės, būdo bruožai juos stiprina, palaiko, veda į priekį, taip pat kas, kokios savybės jiems trukdo judėti į priekį, kelia sumaištį, nerimą, baimes, liūdesį.  Taip pat jie pradeda suprasti kokie aplinkiniai žmonės juos palaiko, stiprina, drąsina bei kokie žmonės trikdo, kelia sumaištį, veda į neviltį, galbūt net į pražūtį.
Kokia nauda psichologams, psichoterapeutams, socialiniams darbuotojams iš SoulCollage®?
Dauguma psichoterapeutų, psichologų, meno terapeutų, koučingo specialistų integravo Sielos koliažą į savo darbo praktikas. Tai nėra terapija, bet veikia terapiškai bei yra kūrybiškas įrankis savęs pažinimui.
Sielos koliažas yra linksmas ir draugiškas kelias surinkti save atgal į vientisą asmenybę. Kiekvienos kortos reikšmė yra asmeninė ir vystosi per laiką, suteikia priėjimą prie savo asmenybės dalių, kurios ilgą laiką buvo užmirštos ar net apleistos.
Atskiriant asmenybę į dalis, identifikuojant šias dalis, ir tuomet suvaidinant jas (Komiteto kortų rūšis) yra gerai žinoma praktika daugelyje terapijos modelių.
Identifikuojant pagalbos sistemą  aplink klientą (Bendruomenės kortų rūšis) taip pat yra terapijos bei socialinio darbo dalis.  Sielos koliažo  papildoma nauda - prie „pokalbių terapijos“ yra paveikslėlių  vaizdinis elementas, kuris padeda klientui "nepamiršti" savo vidinių resursų; kalbėjimas iš paveikslėlio - yra intuityvus elementas, padedantis susisiekti su savo intuicija bei lytėjimo elementas – sukuriama korta, kurią galima laikyti rankose ir yra kaip įtvirtinimas. Meno terapeutai tai daro įvairiais būdais. Šis vaizduotės darbas įtraukia dešinįjį pusrutulį į gydymo procesą bei suteikia balansą pažintiniam kairiąjam pusrutuliui, kuris teikia paaiškinimus, interpretacijas bei sprendžia problemas (pagal Seena B. Frost „SoulCollage® Evolving, 2010m.)

Daugiau informacijos rasite: www.soulcollage.com

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą